Produkty

Aquavac ERM

Aktivní imunizace pstruhů proti yersinióze za účelem snížení úhynů způsobených Yersinia ruckeri kmen Hagerman typ 1.

Bovilis Bovipast RSP

Kategorie:
Injekční suspenze pro skot.

Bovilis BVD

Kategorie:
Bovilis BVD injekční suspenze pro skot.

Bovilis IBR Marker Inac

Kategorie:
Injekční suspenze pro skot.

Bovilis IBR marker inac.

K aktivní imunizaci skotu, ke snížení intenzity a délky trvání klinických příznaků vyvolaných infekcí virem BHV-1 (IBR) a ke snížení pomnožování a vylučování terénního viru.

Bovilis IBR marker live

K aktivní imunizaci skotu ve věku od 2 týdnů ke snížení intenzity a délky trvání klinických respiračních příznaků vyvolaných infekcí virem BHV–1 (IBR) a ke snížení vylučování terénního viru.

Bovilis IBR Marker Live

Kategorie:
Lyofilizát a rozpouštědlo pro suspenzi pro skot.

Bovilis INtranasal RSP Live

Kategorie:
Nosní sprej, lyofilizát a rozpouštědlo pro suspenzi pro skot.

Bovilis Rotavec Corona

Kategorie:
Injekční emulze pro skot.

Bravecto Plus spot-on pro kočky

Bravecto Plus chrání kočky před klíšťaty a blechami po dobu 12 týdnů a léčí ušní svrab a napadení kočky klíčovými vnitřními parazity.

Bravecto tablety pro psy

Průlomový přípravek v ochraně před ektoparazity. Tableta chrání psy před klíšťaty a blechami po dobu 12 týdnů a zároveň léčí napadení parazity způsobujícími demodikózu a sarkoptový svrab. Bezpečná i pro březí a kojící feny a MDR 1-/- jedince.

Bravoxin

Kategorie:
Injekční suspenze pro skot a ovce.

Butox 7,5 Pour On susp.

Prevence a léčba napadení skotu a ovcí mouchami, vešmi a všenkami, včetně napadení ovcí klošem.

Caninsulin inj.

Léčba diabetes mellitus psů a koček. Nově je možné aplikovat Caninsulin pomocí VetPen pera, které výrazně usnadňuje dávkování a aplikaci inzulinu.

Cefa Cure tbl.

Léčba kožních infekcí a infekcí měkkých tkání, infekcí urogenitálního traktu a infekcí dýchacích cest u psů a koček vyvolaná mikroorganismy citlivými na cefadroxil.

Cepravin DC

Kategorie:
Intramamární suspenze pro dojnice v období stání na sucho.

Cobactan 2,5% inj.

Léčba bakteriálních infekčních onemocnění skotu a prasat vyvolaných grampozitivními nebo gramnegativními zárodky citlivými na cefchinom

Cobactan LA 7,5% inj.

Léčba respiračního onemocnění skotu spojeného s Mannheimia haemolytica, Pasteurella multocida a Histophilus somni citlivými na cefchinom.

Cobactan LC

Kategorie:
Intramamární suspenze pro laktující krávy.

Covinan inj.

Oddálení a potlačení říje u fen a koček. Dalšími indikacemi, kdy lze tento preparát použít jsou pseudogravidita, abnormální laktace, dermatitida hormonálního původu u fen a koček.

Dexadreson inj.

Dexadreson se používá pro svůj protizánětlivý, protialergický, protišokový a glukoneogenní účinek u skotu, koní, prasat, psů a koček a k indukci porodu u skotu.

Dexafort inj.

Dexafort se používá pro svůj dlouhodobý protizánětlivý, protialergický, protišokový a glukoneogenní účinek u skotu, koní, psů a koček

Dexamedium inj.

Dexamedium je možné aplikovat v případech, kdy vyžadujeme protizánětlivý, protialergický, protišokový a glukoneogenní účinek a k indukci porodu (u přežvýkavců).

Dolorex inj.

Dolorex je určen k použití, kde je třeba navodit krátkodobou (koně a psi) nebo krátkodobou a střední (kočky) analgézii.

Ectodex

Slouží k léčbě demodikózy, sarkoptového svrabu, napadení klíšťaty a zavšivení u psů.

Engemycin inj.

Léčba lokálních a systémových infekcí způsobených mikroorganismy citlivými na oxytetracyklin, jako jsou Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Clostridium spp., Erysipelothrix spp., Bacillus anthracis, Pasteurella spp., Brucella spp., Actinomyces spp. (corynebacteria), Actinobacillus (Haemophillus) spp., E. coli, Salmonella spp., rickettsie, mykoplasmata, chlamydie a spirochety u koní, skotu, ovcí, prasat, psů a koček.

Engemycin Spray

Léčba následujících infekcí vyvolaných nebo souvisejících s organismy citlivými na oxytetracyklin u skotu, ovcí a prasat: Léčba infekcí končetin způsobených především: Dichelobacter nodosus, Fusobacterium necrophorum a ostatními zástupci rodu Fusobacterium spp. a Bacteroides spp. Podpůrná léčba povrchových infekcí ran po operačních zákrocích či v případech tělesných poranění, např. okusování ocasů u prasat, škrábance a oděrky.

Equilis Prequenza Te

Equilis Prequenza Te je vakcína určená k prevenci chřipky a tetanu koní. Obsahuje subjednotky tří kmenů influenzy (chřipky) koní („A/equi-1/Prague/1/56“, „A/equi- 2/Newmarket/1/93“ a „A/equi-2/Newmarket/2/93“) a tetanový toxoid.

Equilis Tetanus

Equilis Tetanus slouží k aktivní imunizaci zvířat proti tetanu. Lze použít k simultánní aplikaci s protitetanovým sérem poraněným zvířatům

Estrumate inj.

Estrumate je hormon určený k léčbě a řízené reprodukci u koní, skotu a prasat.

Exspot spot on

Léty prověřený spot-on přípravek pro psy s „hot feet“ efektem proti ektoparazitům. Chrání po dobu 1 měsíce proti klíšťatům, blechám a pakomárům. Nově je dostupný v inovovaných pipetách.

Exzolt

Roztok k léčbě infestace drůbeže čmelíky (Dermanyssus gallinae) v chovech kuřic, plemenných nosnic a nosnic.

Fertagyl inj.

K léčbě ovariálních cyst, u skotu a králiků k prevenci zpožděné ovulace, zlepšení plodnosti přebíhalek a k zlepšení plodnosti v poporodní fázi.

Finadyne inj.

Zmírňuje zánět a bolestivost při postiženích pohybového aparátu a při kolikách.

Footvax inj.

Vakcinace ovcí jejímž cílem je prevence a terapie nakažlivého kulhání ovcí způsobeného Dichelobacter nodosus.

HALOCUR

Kategorie:
Perorální roztok pro telata.

Incurin tbl.

Přípravek se používá k léčbě hormonálně podmíněné inkontinence moči u fen, která se může vyskytnout zejména u fen větších plemen po kastraci. Estriol je k organismu šetrný a lze jej aplikovat v nízkých dávkách.

Karsivan tablety

Účinná látka propentofylin zlepšuje prokrvení mozku a periferních tkání a zlepšuje tak kvalitu života stárnoucích psů. Budou aktivnější a spokojenější.

Karsivan tbl 100.

Účinná látka propentofylin zlepšuje prokrvení mozku a periferních tkání a zlepšuje tak kvalitu života stárnoucích psů. Budou aktivnější a spokojenější.

M+PAC®

K aktivní imunizaci prasat s cílem snížit četnost a závažnost plicních lézí způsobených Mycoplasma hyopneumoniae.

Mastijet Forte

Kategorie:
Intramamární suspenze pro laktující krávy.

Mastiplan LC

Kategorie:
Intramamární suspenze pro laktující krávy.

Metricure susp.

Léčba subakutních a chronických endometritid u krav po 14. dni po porodu a léčba krav – přebíhalek (3 a více neúspěšných připuštění), pokud je podezření, že jejich příčinou je bakteriální infekce.

Nafpenzal DC

Kategorie:
Intramamární suspenze pro krávy v období zaprahnutí.

Nobilis AE + Pox

K aktivní imunizaci kura domácího a krůt proti aviární encefalomyelitidě a neštovicím drůbeže.

Nobilis CAV P4

Imunizace zdravých kuřat proti infekční anémii drůbeže od stáří 6 týdnů až do 6 týdnů před nástupem do snášky.

Nobilis E coli inac.

K pasivní imunizaci brojlerů proti kolibacilóze prostřednictvím vakcinace masných rodičů. Protilátky proti antigenům obsaženým ve vakcíně se vejci přenáší na potomstvo vakcinovaných rodičů. Tyto protilátky pomáhají chránit embrya a brojlerová kuřata proti následkům kolibacilózy.

Nobilis EDS

Vakcinace drůbeže proti onemocnění vyvolanému virem syndromu poklesu snášky vajec (EDS’76).

Nobilis Gumboro 228E

Aktivní imunizace drůbeže proti infekční burzitidě drůbeže (nemoci Gumboro).

Nobilis Gumboro D78

Vakcinace drůbeže proti infekční burzitidě drůbeže. Vakcínu lze použít od 7-28 dní věku, optimální doba vakcinace závisí na vakcinačním schématu rodičů. Kuřata bez mateřských protilátek lze vakcinovat již od stáří jeden den.

Nobilis IB 4-91

Nobilis IB 4-91 se používá pro imunizaci kuřat s cílem snížit výskyt příznaků infekční bronchitidy způsobené variantním kmenem IB 4-91, který vyvolává infekční bronchitidu u drůbeže.

Nobilis IB H 120

Primární vakcinace drůbeže proti infekční bronchitidě. Vakcínu lze použít již od prvního dne stáří kuřat.

Nobilis IB MA5

Vakcinace drůbeže proti infekční bronchitidě. Vakcínu lze používat pro primovakcinaci stejně jako pro další revakcinace.

Nobilis IB+ND+EDS

Aktivní imunizace nosnic a chovných hejn proti onemocněním vyvolaným serotypy Massachusetts viru infekční bronchitidy, virem Newcastleské choroby a virem syndromu poklesu snášky.

Nobilis Infuenza H5N2

Nobilis Influenza H5N2 je vakcína používaná u kuřat k ochraně proti ptačí chřipce. Vakcína zmírňuje příznaky chřipky a exkreci (vylučování) viru infikovanými ptáky. Vakcína se aplikuje formou injekce, a to podávané intramuskulárně (do svalu) nebo subkutánně (pod kůži). Vakcína se bude používat pouze v rámci schváleného vnitrostátního programu kontroly daného onemocnění, jelikož kontrola ptačí chřipky je odpovědností státních veterinárních úřadů (správ) po poradě s Evropskou komisí.

Nobilis MA5 + Clone 30

Vakcinace drůbeže proti infekční bronchitidě typu Massachusetts nebo typům serologicky příbuzným a Newcastleské chorobě.

Nobilis MG 6-85

Aktivní imunizace budoucích nosnic k redukci poklesu produkce vajec a příznaků infekce horních cest dýchacích, zánětů vzdušných vaků a atrezie folikulů způsobených zárodkem Mycoplasma gallisepticum.

Nobilis ND C2

Ke stimulaci imunity proti Newcastleské chorobě u drůbeže. Atenuovaný kmen C2 je lentogenní kmen s nízkou patogenitou, a proto je vhodný od 1. dne stáří. Vliv primovakcinace kmenem ND C2 byl demonstrován výhradně revakcinací drůbeže živou vakcínou proti Newcastleské chorobě obsahující invazivnější kmen Clone 30.

Nobilis ND Clone 30

Vakcinace kura domácího a krůt proti Newcastleské chorobě. Vakcínu lze aplikovat všem kategoriím cílových druhů zvířat již od prvního dne věku.

Nobilis OR inac

Přípravek Nobilis OR inac. se používá k imunizaci samičích kuřat, která se používají pro produkci brojlerů (kuřata chovaná na maso) proti bakterii O. rhinotracheale serotypu A. Tato imunita poté přechází na potomstvo, takže jsou brojleři chráněni proti infekci stejným typem bakterie.

Nobilis REO 1133

Aktivní imunizace drůbeže proti reovirové infekci. Protektivní titry nastupují přibližně během jednoho týdne po vakcinaci a takto navozená imunita trvá přibližně 6 týdnů.

Nobilis REO ERS inac

Aktivní imunizace drůbeže jako pomoc při ochraně potomstva proti ztrátám váhových přírůstků způsobených infekcí enterickým reovirem (ERS) a snížení replikace viru v cílových orgánech

Nobilis REO inac

Aktivní imunizace drůbeže proti onemocnění vyvolanému reovirovou infekci. Vakcína se doporučuje pro revakcinaci rodičovského materiálu proti ptačímu reoviru za účelem ochrany jeho potomstva proti reovirovým infekcím.

Nobilis REO+IB+G+ND

Aktivní imunizace chovné drůbeže proti onemocněním vyvolaným reoviry, virem infekční bronchitidy typu Massachusetts, virem infekční burzitidy (nemoc Gumboro) a virem Newcastleské choroby.

Nobilis Rhino CV

Brojleři, budoucí nosnice a plemenné nosnice – aktivní imunizace za účelem snížení frekvence a závažnosti klinických příznaků způsobených infekcí virem aviární rinotracheitidy (aviárním metapneumovirem). Budoucí nosnice a plemenné nosnice – primovakcinace s Nobilis Rhino CV následovaná druhou vakcinací před nástupem snášky inaktivovanou vakcínou obsahující virus aviární rinotracheitidy, kmen But1#8544, vede k redukci klinických příznaků, včetně poklesu snášky vajec, způsobených infekcí virem aviární rinotracheitidy. Protektivní imunita trvá po běžné snáškové období.

Nobilis Rismavac + CA 126

Aktivní imunizace zdravých, jednodenních kuřat, zvláště při zvýšeném výskytu velmi virulentních kmenů Markovy choroby.

Nobilis RT + IBMULTI + G + ND

Vakcína je doporučená k revakcinaci chovné drůbeže před začátkem snášky k ochraně proti infekci infekční bronchitidy serotypů Massachusetts a D274/D207 a Newcastleské choroby, ochrana proti nepříznivým účinkům infekce způsobené aviární rinotracheitidou. Vakcína poskytuje mateřské protilátky potomstvu vakcinovaných ptáků k ochraně proti chorobě Gumboro alespoň v prvních týdnech života.

Nobilis RT + IBMULTI + ND + EDS

Aktivní imunizace plemenných a komerčních nosnic za účelem: redukce infekce a prevence poklesu snášky způsobené serotypem Massachusetts viru infekční bronchitidy; redukce poklesu snášky a poškození vaječné skořápky způsobených serotypem D274/D207 viru infekční bronchitidy; redukce infekce vyvolané virem Newcastleské choroby; prevence respiračních příznaků a redukce poklesu snášky a poškození vaječné skořápky souvisejících s virem aviární rinotracheitidy (aviární pneumovirus); redukce poklesu snášky a poškození vaječné skořápky souvisejících s virem EDS´76.

Nobilis Salenvac T

K aktivní imunizaci kura domácího a k pasivní imunizaci potomstva za účelem snížení kolonizace céka a vylučování výkaly S.enteritidis a S.typhimurium.

Nobilis SG 9R

Aktivní imunizace drůbeže proti zárodkům Salmonella gallinarum (Fowl Typhoid). Nástup imunty: do 14 dnů po iniciální vakcinaci. Trvání imunity: po celou dobu běžné snášky při dodržení doporučené revakcinace

Nobivac DHP

K aktivní imunizaci psů proti psince, infekční hepatitidě psů vyvolané psím adenovirem typu 1 (CAV1), parvoviróze a respiračnímu onemocnění (laryngotracheitidě) způsobenému psím adenovirem typu 2 (CAV2).

Nobivac DHPPi

K aktivní imunizaci psů proti psince, infekční hepatitidě psů vyvolané psím adenovirem typu 1 (CAV1), parvoviróze psů, respiračnímu onemocnění způsobenému psím adenovirem typu 2 (CAV2) a parainfluenzou psů (CPi).

Nobivac KC

K aktivní imunizaci psů proti Bordetella bronchiseptica a viru parainfluenzy psů jako prevence psincového kašle.

Nobivac L4

Vakcína Nobivac L4 je první tetravalentní vakcína obsahující leptospiry čtyř sérovarů čtyř různých séroskupin, které odpovídají nejaktuálnějšímu výskytu Leptospira spp. v Evropě.

Nobivac Lepto

K aktivní imunizaci psů proti leptospiróze způsobené: Leptospira interrogans canicola a Leptospira interrogans icterohaemorrhagiae.

Nobivac Myxo RHD

Tato unikátní živá vektorová vakcína chrání proti myxomatóze a moru králíků po dobu jednoho roku po jediné aplikaci. Vakcínu lze aplikovat od 5 týdnů věku.

Nobivac Puppy DP

K časné aktivní imunizaci štěňat proti psince (CDV) a parvoviróze psů (CPV). Vakcínu lze použít od 4. týdne věku štěněte.

Nobivac RL

K aktivní imunizaci psů proti vzteklině a leptospiróze způsobené L. interrogans, sérovary canicola a icterohaemorrhagiae.

Nobivac Tricat Trio

Chrání proti infekcím způsobujícím kočičí rýmu a panleukopenii. K aktivní imunizaci koček pro redukci klinických příznaků způsobených infekcí kočičím kalicivirem (FCV) a kočičím herpesvirem typu 1 (FHV) a k prevenci klinických příznaků leukopénie a vylučování viru způsobených infekcí virem panleukopénie koček (FPLV).

Nuflor inj.

Onemocnění vyvolaná bakteriemi citlivými na florfenikol , u prasat: Profylaktická a léčebná terapie infekcí respiratorního aparátu způsobených zvláště Actinobacillus pleuropneumoniae, Pasteurella multocida, Mycoplasma hyopneumoniae

Optimmune ung.

Vynikající přípravek k léčbě autoimunitně zprostředkované keratoconjunctivitis sicca.

Otomax gtt.

K léčbě akutního zánětu zevního zvukovodu a akutního vzplanutí chronického zánětu zevního zvukovodu u psů.

P.G.600

Léčba anestru, indukce říje, synchronizace a diagnostika březosti u prasnic a prasniček.

Panacur 10% susp.

Používá se při napadení dospělci i nezralými stádii nematodů gastrointestinálního a respiratorního traktu u skotu a koní. Přípravek má ovicidní účinek na vajíčka oblých červů.

Panacur 2,5% susp.

K léčbě napadení dospělci i nezralými stadii nematodů gastro-intestinálního a respiratorního traktu a plochými červy u ovcí a koz.

Panacur gran.

Používá se při napadení dospělci i nezralými stádii nematodů gastrointestinálního a respiratorního traktu u skotu a koní. Přípravek má ovicidní účinek na vajíčka oblých červů.

Panacur pst.

K léčbě a tlumení napadení dospělci i nezralými stádii oblých červů gastrointestinálního traktu u koní a ostatních equidů. . Přípravek s ovicidním účinkem na vajíčka oblých červů.

Panacur tablety

Přípravek sloužící k léčbě psů a koček infikovaných dospělci i nezralými stádii gastrointestinálních oblých a plochých červů. Přípravek má ovicidní účinek na vajíčka oblých červů.

Paracox ( EU Paracox 8 )

K vakcinaci zdravých kuřat, která působí proti sedmi druhům kmene Eimeria, které jsou pro kuřata patogenní, viz. E. acervulina, E. brunetti, E. maxima, E. mitis, E. necatrix, E. praecox, a E. tenella.

Paracox 5

Paracox 5 je určen k aktivní imunizaci kuřat ke snížení intenzity infekce a zmírnění klinických příznaků kokcidiózy způsobené kmeny E. acervulina, E.maxima, E. mitis a E.tenella.

Porcilis APP inj.

K aktivní imunizaci prasat od věku 6 týdnů proti pleuropneumóniím vyvolaným zárodky Actinobacillus pleuropneumoniae.

Porcilis AR-T DF inj.

K pasivní imunizaci selat (kolostrem), za účelem redukce symptomů atrofické rinitidy.

Porcilis ColiClos inj.

K pasivní imunizaci selat prostřednictvím aktivní imunizace prasnic a prasniček za účelem snížení mortality a klinických příznaků během prvních dnů života způsobených kmeny E.coli s fimbriovými adheziny F4ab (K88ab), F4ac (K88ac), F5 (K99) nebo F6 (987P) a C. perfringens, typ C.

Porcilis Glässer

Aktivní imunizace prasat za účelem zmírnění typických lézí Glässerovy choroby vyvolaných zárodkem Haemophilus parasuis serotypu 5.

Porcilis Lawsonia

Porcilis Lawsonia – NOVINKA NA TRHU!

Porcilis Porcoli DF

K vytvoření pasivní ochrany potomků prostřednictvím aktivní imunizace prasnic vůči E.coli kmenům s adheziny: F4ab (K88ab), F4ac (K88ac), F5 (K99) nebo F6 (987/P), které způsobují enterotoxikózu u selat, která se projevuje např. průjmem.

Porcilis PRRS

K aktivní imunizaci zdravých prasat proti následkům infekce evropským typem viru PRRS.

Porcilis® Ery+Parvo

Aktivní imunizace prasnic a prasniček proti července a k ochraně embryí a fétů proti infekci parvovirem prasat.

Porcilis® Ery+Parvo+Lepto

Trojí ochrana proti poruchám reprodukce.

Porcilis® Lawsonia

Porcilis® Lawsonia je první injekční vakcína pro kontrolu infekce Lawsonia intracellularis v Evropě.

Porcilis® Lawsonia ID

První intradermální vakcínu proti ileitidě, která se podává bezjehelným aplikátorem IDAL®.

Porcilis® M hyo

K aktivní imunizaci prasat za účelem redukce plicních lézí způsobených infekcí Mycoplasma hyopneumoniae.

PORCILIS® M Hyo ID ONCE

Jediná vakcína proti Mycoplasma hyopneumoniae k
intradermálnímu podání bezjehelným aplikátorem.

Porcilis® PCV

Pro aktivní imunizaci prasat, ke snížení množství cirkoviru typu 2 (PCV-2) v krvi a v lymfatické tkáni, ke snížení ztrát hmotnosti a prevenci úhynů spojených s nakažením PCV-2 v průběhu výkrmu.

Porcilis® PCV ID

První vakcína proti PCV k intradermálnímu podání bezjehelným aplikátorem.

Porcilis® PCV M Hyo

Pouze jedna dávka pro dvojitou ochranu proti PCV2 a M Hyo.

Posatex gtt.

K léčbě akutního zánětu zevního zvukovodu a opakovaně se vyskytujících akutních exacerbací zánětu zevního zvukovodu.

Receptal inj.

U klisen jej lze použít k indukci a synchronizaci ovulace a tím zlepšit procento zabřeznutí.

Regumate Porcine

Synchronizace říje u prasniček umožňující načasované zařazení prasniček do chovných skupin.

Resflor inj.

Antibiotikum v kombinaci s nesteroidním antiflogistikem pro léčbu respiračních onemocnění skotu způsobených Mannheimia haemolytica, Pasteurella multocida a Histophilus somni.

Scalibor Protectorband

Tento oblíbený vysoce účinný obojek chrání psy proti klíšťatům, komárům a koutulím. Obojek bez je zápachu a šetrný jak k psovi, tak k jeho majiteli.

ShutOut®

Kategorie:
Intramamární suspenze pro dojnice v období stání na sucho.

T 61

Používá se k eutanázii savců a ptáků, kteří nejsou určeni k jatečným účelům.

Taktic sol

Léčba a tlumení ektoparazitóz u prasat, skotu a ovcí (klíšťata, vši, svrab, kloš ovčí). Sanace stájí.

Vecoxan

Kategorie:
Perorální suspenze pro jehňata a telata.

Vetalgin inj.

Onemocnění koní, skotu, prasat a psů, při kterých lze očekávat pozitivní vliv centrálně analgetického, celkově sedativního, spasmolytického, antipyretického, antirevmatického anebo antiflogistického účinku přípravku

Zuprevo 180 mg

Léčba a prevence respiračního onemocnění skotu (BRDC) spojeného s Mannheimia haemolytica, Pasteurella multocida a Histophilus somni citlivých na tildipirosin.

Zuprevo 40 mg

Léčba respiračního onemocnění prasat spojeného s Actinobacillus pleuropneumoniae, Pasteurella multocida, Bordetella bronchiseptica a Haemophilus parasuis citlivými na tildipirosin.