INTRADERMÁLNÍ VAKCINACE BEZ POUŽITÍ JEHEL – VAKCINACE BUDOUCNOSTI

Je nám potěšením představit vám aplikátor IDAL® 3G, který je navržen pro praktičtější a snadnější použití a bezpečnější vakcinaci, která je méně stresující pro prasata i personál podávající vakcíny. IDAL® 3G je také zárukou prevence onemocnění díky nejširší nabídce vakcín určených k intradermálnímu podání.

20. VÝROČÍ ZNAČKY IDAL

Již 20 let kráčíme po cestě vizí, inovací a inspirace, jejíž cílem je zlepšování zdraví a životních podmínek zvířat. Na této cestě postupujeme jako tým, společně s našimi zákazníky.

Je nám ctí být průkopníky v nových způsobech ochrany prasat před nemocemi, a v cestě, na níž nás mohou ostatní následovat.

Od prvního návrhu modelu 1G až po dnešní aplikátory IDAL 3G a IDAL 3G Twin vám přístroje řady IDAL („IDAL Way „– ideální způsob podání) nabízejí účinný, pohodlný a praktický způsob bezjehelné aplikace zohledňující aspekty pohody zvířat.

Jsme potěšeni, že letos můžeme oslavit již 20. výročí značky IDAL.

UNIKÁTNÍ DESIGN PRO EFEKTIVNÍ POUŽITÍ

IDAL je bezjehelný aplikátor určený k aplikaci malého objemu fixní dávky vakcíny do škáry prasat. Intradermální vakcinace umožňuje správnou, snadnou, rychlou a bezpečnou aplikaci vakcín prasatům a je vhodná pro stáda všech velikostí.

Díky ergonomicky navrženému, spolehlivému a snadno použitelnému aplikátoru IDAL® je vakcinace bezpečná a méně stresující pro ošetřovatele i prasata. Zároveň je vysoce účinná.

JAKÉ JSOU VÝHODY POUŽÍVÁNÍ SYSTÉMU IDAL?

KOMFORT

 • ergonomicky navržené zařízení, které se snadno používá i čistí
 • až o 35 % kratší doba vakcinací1
 • více míst pro aplikaci injekce (podle typu vakcíny: podél zádových svalů, zadní končetiny, levá nebo pravá strana krku)
 • méně stresu pro zvířata i ošetřovatele2

BEZPEČNOST

 • bez kontaktu s jehlami (snižuje riziko poranění injekční jehlou a infekce)
 • bez možnosti náhodného přenosu onemocnění v chovu (např. PRRS)3
 • bez nutnosti likvidovat injekční jehly
 • méně nežádoucích systémových účinků3,4

PŘESNOST A ÚČINNOST

 • podání přesné dávky vakcíny
 • rychlá a účinná imunitní odpověď 2, 4, 5
 • možnost překonání imunity z předchozího období, neboť v kůži se nevyskytují (mateřské) protilátky6
 • mimořádně široká nabídka intradermálních vakcín

IDAL – VLASTNOSTI

A – Dvojitá injekční hlava
IDAL®  3G TWIN je vybaven dvojitou injekční hlavou, která umožňuje současnou aplikaci dvou přípravků, což zjednodušuje realizaci vakcinačních programů v chovech prasat.

B – Držák lahviček
IDAL®  3G TWIN je vybaven dvěma držáky lahviček s hroty

C – Displej
Na displeji intradermálního bezjehelného aplikátoru je možné zobrazit počet dávek za den, počet dávek na lahvičku a počet aplikací do nezbytné údržby. Režim zobrazení se přepíná dvěma tlačítky umístěnými pod displejem.

D – Uložení baterie
Než přístroj IDAL® 3G TWIN začnete používat, vložte do jeho spodní části baterii.

E – Spoušť ovládaná čtyřmi prsty
Pro aktivaci přístroje zlehka stiskněte spoušť. Aktivuje se vestavěné čerpadlo a roztok se automaticky nasaje z lahviček.

IDAL 3G

A – Injekční hlava: bezpečnost a pohoda zvířat
Bezpečnostní kryt ve tvaru dutého válce zajišťuje v kombinaci s funkcí spouště bezpečnost zvířat i osob podávajících vakcínu. Bezjehelná injekční hlava zlepšuje pohodu zvířat.

B – Držák lahviček
IDAL® 3G je vybaven jedním držákem lahviček s hrotem, do něhož lze vložit lahvičku s přípravkem. Aplikace vakcíny probíhá po stlačení injekční hlavy (A).

C – Displej
Na displeji intradermálního bezjehelného aplikátoru je možné zobrazit počet dávek za den, počet dávek na lahvičku a počet aplikací do nezbytné údržby. Režim zobrazení se přepíná dvěma tlačítky umístěnými pod displejem.

D – Uložení baterie
Než přístroj IDAL®  3G začnete používat, vložte do jeho spodní části baterii.

E – Spoušť ovládaná čtyřmi prsty
Pro aktivaci přístroje zlehka stiskněte spoušť. Aktivuje se vestavěné čerpadlo a imunizační roztok se automaticky nasaje z lahvičky.

Co je součástí balení?

A – Kufřík
Bezjehelný aplikátor IDAL 3G je dodáván v přenosném kufříku odolném vůči prostředí na farmách. Kufřík přístroj chrání před vlhkostí a nárazy. (Uchovávejte v suchu a při běžných teplotách.)®

B – Nabíječka
Přístroj IDAL 3G je dodáván s nabíječkou baterií.®

C – Baterie
Dvě lithium-iontové baterie pro delší životnost baterií.

D – Lahvičky
Dvě lahvičky s roztokem k proplachování přístroje.

No items to show.

Loading…

JAK POUŽÍVAT APLIKÁTOR IDAL?

1

Vložení baterie do přístroje

Než začnete přístroj používat, vložte baterie do nabíječky. Poté nabitou baterii vložte do spodní části přístroje IDAL®.

Baterie

2

Vložení lahviček s přípravkem

Lahvičku vložte do držáku s hrotem. Hrot musí pryžovou zátku lahvičky propíchnout uprostřed. Poté lahvičku zatlačte až na doraz do držáku.

Lahvičky

3

Čerpání přípravku k aplikaci

Lehkým stisknutím spouště aktivujte přístroj. Není-li v přístroji správně vložena lahvička s přípravkem, na displeji se zobrazí chybové hlášení. Namiřte přístroj injekční hlavou (A) směrem dolů do nádoby umístěné na pevném povrchu (např. ve dřezu). Podržte spoušť, aby se aktivovalo čerpadlo přístroje IDAL 3G. Proplachovací roztok začne při nízkém tlaku automaticky proudit z vnitřního systému přes injekční hlavu směrem do nádoby a přístroj se postupně naplní přípravkem z vložené lahvičky. Jakmile čidlo zaznamená přítomnost léčivého roztoku, čerpadlo se automaticky zastaví.®

Roztoky

4

Naplnění vnitřního systému přístroje a aplikace

Jakmile je v systému přístroje IDAL 3G požadovaný přípravek, na displeji se zobrazí ikona pohybujícího se selete. Přístroj je v provozu.®

Vakcinace

VAKCINACE IDALEM

Podívejte se na širokou nabídku intradermálních vakcín.
Poslechněte si, co ostatní uživatelé říkají o vakcinaci za použití IDALu.
Přečtěte si o studiích specifikujících přínosy intradermální vakcinace.

CHCETE DOSTÁVAT AKTUÁLNÍ INFORMACE?

Máte-li zájem o informace týkající se přístrojů IDAL a dalších našich produktů, zaregistrujte se prosím.

INTRADERMÁLNÍ ZPŮSOB VAKCINACE JE ŠETRNÝ KE ZVÍŘATŮM

Při použití systému IDAL® jsou zvířata bez použití jehel vakcinována malým objemem dávky přípravku (pouze 0,2 ml), což selatům způsobuje méně stresu a bolesti. To se potvrdilo i během vakcinace, které probíhalo v klidu, prasata nekvičela. Šetrnost vakcinace pro zvířata byla vědecky prokázána:
U prasnic: Méně příznaků strachu a bolesti po podání.
(parametry jako kvičení, snaha uniknout, otáčení zády či výrazné změny aktivity se při intradermální a intramuskulární aplikaci lišily)
U selat: Intradermálně vakcinovaná selata v porovnání s intramuskulárně vakcinovanými selaty v den aplikace a v následujících dnech více sála a více se pohybovala. Díky přístroji IDAL® 3G TWIN se dvěma tryskami (na trh byl uveden na konci roku 2018) je nyní možné aplikovat 2 přípravky současně. Pro chovatele i selata to znamená poloviční dobu manipulace spojené s vakcinací.

MATERIÁLY KE STAŽENÍ

UŽIVATELSKÁ PŘÍRUČKA IDAL 3G

Literatura

 1. Göller M., Fels M., Gerdts W., Knöppel H. P., Fiebig K., Kemper N. Evaluation of welfare aspects in suckling piglets after intradermal vaccine application with the IDAL injector
 2. Temple D., Mainau E., Amat M. and Manteca X. Animal welfare benefits of the intradermal vaccination in pregnant sows. Porcine Health Management (2017) 3:9.
 3. Chase C.C.L., Daniels C.S., Garcia R., Milward F. and Nation T. Needle-free injection technology in swine: Progress toward vaccine efficacy and pork quality. J Swine Health Prod. 2008;16(5):254-261.
 4. Summerfield A. The dermis as a prime siteof vaccine delivery. International Pig Topics. October 2014.
 5. Romani N., Flacher V., Tripp C., Sparber F., Ebner S. and Stoitzner P. Targeting Skin Dendritic Cells to Improve Intradermal Vaccination. Current Topics in Microbiology and Immunology, 2012. 351: 113-138.
 6. Nechvatalova K., Faldyna M., Gopfert E., Knotigova P., Kudlackova H., Leva L. Possi-bilities of overcoming the inhibitory effect of colostrum-derived antibodies using intrader-mal immunization and immunization via muco-sae. Proceedings of the 21st IPVS Congress, Vancouver, Canada. July 2010

CZ-IDA-210400001