Cepravin DC

Kategorie:
Intramamární suspenze pro dojnice v období stání na sucho.

Popis produktu

Indikace:

Léčba subklinických infekcí a profylaxe nových infekcí u krav v období zaprahnutí způsobených následujícími druhy mikroorganizmů v případě jejich citlivosti k cefaloniu: Staphylococcus aureus, Streptococcus dysgalactiae, Streptococcus uberis, Escherichia coli, Klebsiella spp. a Trueperella (Arcanobacterium) pyogenes.

Složení:

Jeden aplikátor (3 g) obsahuje:

  1. Léčivá látka:
    ∙ Cefalonium (ut dihydricum) – 250 mg.
  2. Excipiens:
    ∙ Aluminium distearát, Tekutý parafin.

Dávkování:

Obsah jednoho aplikátoru se použije do strukového kanálku každé čtvrtě bezprostředně po posledním dojení. Před aplikací struk očistěte a dezinfikujte.

Možnost 1 – Použití s krátkou tryskou:
Držte válec aplikátoru pevně v jedné ruce, jemně s ním točte a tahem v jedné rovině odstraňte vrchní část kloboučku po dělící značku (spodní část kloboučku zůstává na trysce).
Neohýbejte trysku. Nekontaminujte trysku.

Možnost 2 – Použití s dlouhou tryskou:
Držte válec aplikátoru pevně v jedné ruce, jemně s ním točte a tahem v jedné rovině odstraňte celý klobouček. Neohýbejte trysku. Nekontaminujte trysku.
Vsuňte trysku do strukového kanálku a aplikujte rovnoměrným tlakem na píst, dokud celá dávka není vytlačena. Držte konec struku v jedné ruce, druhou rukou jej jemně masírujte směrem vzhůru, aby se podpořilo rozptýlení antibiotika ve čtvrti. Nakonec ponořte struky do přípravku na ošetření struků.
Přípravek Cepravin DC je určen pro užití během posledního trimestru gravidity u krav v zaprahnutí.

Balení obsahuje:

PE aplikátor s červeným ochranným kloboučkem s možností použití krátké nebo dlouhé trysky, baleno po 20 kusech do papírové skládačky.